خبرها
صفحه اصلی   /   خبرها   /   دسته‌بندی: خبرهای داخلی بنیاد محقق طباطبائی
اکران فیلم مستند «آیة الله» در بنیاد محقق طباطبائی
شنبه 24 آذر 1397 ساعت 09:01 ب.ظ
مستند «آیة الله» دربارۀ زندگی و شخصیت مرحوم آیة الله خویی رضوان الله تعالی علیه، به کارگردانی سید مصطفی موسوی‌تبار، امروز ۲۴ آذر ۱۳۹۷، در بنیاد محقق طباطبائی اکران شد.
نشست رونمایی از کتاب «مختارات من مخطوطات ترکیا» برگزار شد
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 02:07 ب.ظ
نشست رونمایی از کتاب «مختارات من مخطوطات ترکیا» تألیف علامه محقق سید عبدالعزیز طباطبائی، عصر روز سه‌شنبه ۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ ش. با حضور علما و بزرگان تحقیق و پژوهش حوزۀ نسخه‌شناسی در محل بنیاد محقق طباطبائی در قم برگزار شد.
نسخه‌شناسی مصاحف قرآن و ضرورت تحول آن
پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت 10:29 ب.ظ
اولین نشست از سلسله نشست‌های علمی «مجالس کاتبان» با عنوان «نسخه‌شناسی مصاحف قرآن و ضرورت تحول آن» با سخنرانی دکتر مرتضی کریمی‌نیا، عصر ۱۹ بهمن ۱۳۹۶، در بنیاد محقق طباطبائی برگزار شد.
حلقه کاتبان، و دکتر حسن انصاری در همایش بزرگداشت حامیان نسخ خطی تقدیر شدند
سه شنبه 9 دی 1393 ساعت 12:19 ب.ظ
در چهاردهمین همایش بزرگداشت حامیان نسخ خطی، از وب سایت حلقه کاتبان تقدیر شد. و به صورت جداگانه از صفحۀ «بررسی‌های تاریخی» که مجموعۀ مقالات و یادداشت‌های پژوهشی دکتر حسن انصاری در حلقۀ کاتبان است، تقدیر شد.
متن کامل کتاب فضائل أمیر المؤمنین علیه السلام روی اینترنت
یکشنبه 16 آذر 1393 ساعت 09:24 ق.ظ
فایل متن کامل کتاب «فضائل أمیرالمؤمنین علي بن أبي طالب علیه السلام» به تحقیق محقق طباطبائی، روی اینترنت قرار گرفت.
چاپ دوم فضائل أمیرالمؤمنین به تحقیق محقق طباطبائی منتشر شد
چهارشنبه 15 مرداد 1393 ساعت 01:11 ب.ظ
کتاب فضائل أمیر المؤمنین علي بن أبي طالب علیه السلام، از میراث حدیثی احمد بن حنبل امام حنبلیان، به روایت فرزندش عبدالله بن احمد و شاگردش قطیعی، اثری ارجمند است که با همت و دقت مرحوم محقق طباطبائی تحقیق شد و بنیاد محقق طباطبائی آن را در سال ۱۳۹۱ هجری شمسی منتشر کرد.
ادامه درس تفسیر سوره مریم در سال جدید
پنجشنبه 21 فروردین 1393 ساعت 01:20 ب.ظ
بنیاد محقق طباطبائی در ضمن سلسله نشست های علمی خود، در آبان ماه سال ۱۳۹۰ اقدام به برگزاری جلسه هفتگی تفسیر قرآن توسط جناب حجة الاسلام والمسلمین سید محمد طباطبائی یزدی نمود و تفسیر سوره مریم مبنای بحث قرار گرفت.
جلسات سال جاری از بیست و چهارم فروردین آغاز شده و هر هفته یک شنبه ها، رأس ساعت هشت و نیم شب، در محل سالن کتابخانه محقق طباطبائی برگزار خواهد شد.
جلد چهل و دوم فهرست نسخه های خطی کتابخانه آیة الله العظمی مرعشی نجفی، تقدیم به محقق طباطبائی
شنبه 12 بهمن 1392 ساعت 05:10 ب.ظ
جلد چهل و دوم فهرست نسخه های خطی کتابخانه آیة الله مرعشی نجفی در معرفی چهارصد نسخه از شماره ۱۶۵۰۱ تا ۱۶۹۰۰ شامل ۹۲۳ اثر در ۸۵۶ صفحه وزیری به چاپ رسیده است. این جلد از فهرست به روان پاک استاد محقق سید عبدالعزیز طباطبایی اهدا شده است. در آخر فهرست نمایه های عنواین کتاب ها ،پدید آوران ، کاتبان ، محل کتابت درج شده و نمونه هایی از تصاویر نسخه های نفیس ضمیمه شده است.
ارجنامه علامه محقق سید عبدالعزیز طباطبائی منتشر شد
دوشنبه 9 دی 1392 ساعت 08:10 ب.ظ
در سیزدهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی از دو شخصیت نامدار،‌ یعنی استاد زنده‌یاد آیت‌الله سید عبدالعزیز محقق طباطبایی یزدی و نیز دکتر سید محمد دبیرسیاقی، به عنوان نسخه پژوهان برگزیده، تجلیل شد. به همین مناسبت کتابی با عنوان «ارجنامه علامه محق سید عبدالعزیز طباطبائی» منتشر شد
گزارش همایش رونمایی از کتاب المقاصد العلیة
شنبه 14 اردیبهشت 1392 ساعت 05:50 ب.ظ
همایش رونمایی از کتاب المقاصد العلیة تألیف علامه امینی، امروز در قم برگزار شد. در این همایش چند سخنرانی علمی درباره کتاب و آراء علامه امینی ایراد شد.
امین شریعت منتشر شد
شنبه 14 اردیبهشت 1392 ساعت 04:51 ب.ظ
امین شریعت، ویژه نامه رونمایی از کتاب «المقاصد العلیة» شامل مقالات و گفتگوهایی درباره این کتاب و درباره نویسده آن علامه امینی، از سوی بنیاد محقق طباطبایی منتشر شد.
همایش رونمایی از اثر جدید علامه امینی، برگزار می شود
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 ساعت 02:31 ب.ظ
بنیاد محقق طباطبایی همایش رونمایی از کتاب المقاصد العلیة را برگزار می کند. این اثر در روز چهاردهم اردی بهشت با قرائت پیام آیة الله العظمی سبحانی و سخنرانی تنی چند از محققان و با حضور اهل قلم و پژوهشگران حوزه دین، رونمایی خواهد شد.
انتشار کتابی تازه از علامه امینی (ره)
جمعه 25 اسفند 1391 ساعت 01:46 ب.ظ
المقاصد العلیة في المطالب السنیة، کتابی است که علامه امینی رضوان الله علیه، آن را در حدود شصت سال پیش از این نوشته و اکنون برای اولین بار منتشر شده است. این اثر در بیان تفصیلی چهار آیه از آیات قرآن کریم تألیف شده است.
اولین اثر انتشارات بنیاد محقق طباطبائی، برگزیده کتاب فصل شد
دوشنبه 27 آذر 1391 ساعت 01:15 ب.ظ
بیست و دومین دوره کتاب فصل، از کتاب فضائل أمیرالمؤمنین علي بن أبي طالب نوشته احمد بن حنبل به تحقیق سید عبدالعزیز طباطبائی، به عنوان اثر برگزیده تجلیل کرد.
فضائل أمیرالمؤمنین علي بن أبي طالب علیه السلام تألیف احمد حنبل منتشر شد
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ساعت 11:55 ق.ظ
این کتاب که با تحقیق سید عبدالعزیز طباطبائی منتشر شده است، به عنوان اولین مجلد از مجموعه آثار محقق طباطبائی از سوی این بنیاد منتشر شده است.